Трендові новини від Pantone на 2022/2023 рік

23 Серпня2023

Pantone передбачив основні кольорові тенденції на осінь та зиму 2022-2023 року. Це прогнозування базується на аналізі Тижня моди в Нью-Йорку від провідного фахівця з кольору Pantone.

Згідно з звітом Інституту кольору, найвидатніші відтінки сезону осінь-зима включають десять основних кольорів та п’ять класичних, які будуть використовуватися дизайнерами в їхніх нових колекціях.

Експерти Pantone наголошують, що ці кольори віддзеркалюють “гібридний спосіб життя” та “суперечливі прагнення”, оскільки світ втомився від ситуації, що зараз відбувається. Вони обрали спокійні кольори, що символізують потребу у турботі та тактильності, та яскраві відтінки, які виражають потребу у святкуванні.

Леатріс Ейсман, виконавчий директор Інституту кольору Pantone, зауважила: “Кольори на осінь/зиму 2022-2023 років протистоять нашим протиріччям, які включають в себе прагнення до спокою та комфорту, підвищуючи життєву енергію за допомогою заспокійливих та відновлюючих кольорів, що співпрацюють з яскравими тонами”.

У палітрі трендових квітів увійшли такі відтінки, як оранжево-червоний (“Сходження лави”), сонячно-жовтий (“Самоанське сонце”), морквяний і рожево-фіолетовий, які контрастують з прохолодним бірюзовим (“Амазонка”), квітково-рожевий з освіжаючим блакитним. І для тих, хто віддає перевагу спокійнішим відтінкам, у палітрі також присутні карамельний, вечірнього неба та оливковий.

Однак, відмінно від яскравих відтінків колірної палітри з Тижня моди в Нью-Йорку, Pantone Core Classics включає більш м’які та нейтральні тони, які описуються як “поза сезоном”. Ці універсальні та тактильні кольори виражають довговічність та відновлюючу сутність, кожен з яких натхненний природними елементами, такими як осінній блонд, полярна ніч або відтінки землі.